... dáme Vaší vodě čistotu a energii!

Horní menu

CLIMA-RAPID CL

Kategorie:   MONTÁŽNÍ POTRUBNÍ SYSTÉM  > Rozdělovače a kolektory  > CLIMA-RAPID CL
Zobrazení 
  
94420 Clima-Rapid CL 10
Rozdělovač a sběrač pro podlahové topení (nízká teplota) a radiátory (vysoká teplota)  10 připojení

Složení:
1) Rozdělovač a sběrač pro 10 topných smyček podlahového topení (nízká teplota). Rozdělovač je osazen regulačním šroubením, které lze nahradit průtokoměry. Sběrač je osazen termoventily.
2) Rozdělovač a sběrač je napojen na universální řídící a čerpadlový modul. Tento modul je osazen oběhovým čerpadlem, termoventilem s termohlavicí (rozsah nastavení 20-65°C) a bezpečnostním termostatem, který vypíná čerpadlo v případě poruchy termoventilu a tím zabrání vniknutí příliš teplé vody do jednotlivých smyček podlahového topení.
3) Na termoventil universálního řídícího a čerpadlového modulu je zespodu připojena sestava rozdělovače primárního okruhu pro připojení otopných těles.

Funkce:
1) Do rozdělovače primárního okruhu přichází teplá voda z kotle (nebo jiného zdroje tepla) a rozvádí se do radiátorového systému (okruh vysoké teploty).
2) Z rozdělovače primárního okruhu je teplá voda přepouštěna přes termoventil s termohlavicí do rozdělovače podlahového topení.
3) Oběhové čerpadlo tlačí vodu do jednotlivých smyček. Část ochlazené vody je odváděna ze sběrače do rozdělovače primárního okruhu a dále do kotle. Množství takto odváděné vody lze regulovat ventilem na sběrači podlahového topení.
4) Proti přetopení podlahového topení v případě poruchy termoventilu s termohlavicí je v universálním řídícím a čerpadlovém modulu nainstalován bezpečnostní termostat, který čerpadlo vypne.

Technická data:

•cirkulační čerpadlo UPS 25-60 (230V/50Hz)
•dvoustupňový uzávěr včetně servopohonu


ks/bal.: 1